Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych 2017

W dniach 1-2 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych alumni wyrażali swoją cześć dla bliskich, którzy odeszli już z tego świata, modląc się w ich intencji oraz odwiedzając cmentarze w rodzinnych miejscowościach.

2 listopada o godz. 18:00 wspólnota seminarium zgromadziła się w Archikatedrze, aby podczas uroczystej Eucharystii kontynuować modlitwę za wiernych, którzy poprzedzili nas w drodze do Pana. Eucharystię celebrował ks. bp Stanisław Jamrozek, który wygłosił również homilię, wraz z ks. abp. Adamem Szalem, ks. abp. Józefem Michalikiem oraz licznie zgromadzonym prezbiterium. Po Mszy św. odbyła się procesja żałobna do czterech stacji. Pierwsza z nich znajdowała się w krypcie Archikatedry, w której złożone są szczątki biskupów przemyskich. Trzy pozostałe stacje usytuowane były wzdłuż nawy głównej świątyni. Każdej stacji towarzyszyła modlitwa za określoną grupę wiernych zmarłych: za biskupów, za rodziców, krewnych i dobroczyńców, za poległych w trakcie działań wojennych oraz za tych, którzy zostali już zapomniani przez żyjących.

W bieżącym roku z grona kapłanów Archidiecezji Przemyskiej odeszli do Pana: ks. kan. Władysław Bać, ks. prał. Jan Baran, ks. prał. Jan Delekta, ks. prał. Adam Drewniak, ks. Tomasz Grzywna, ks. prał. Władysław Janowski, ks. prał. Józef Kiełbowicz, ks. kan. Augustyn Piela, ks. bp Kazimierz Ryczan, ks. prał. Zbigniew Ryżowicz, ks. Jan Syrylak, ks. prał. Stanisław Szczepański, ks. kan. Mieczysław Tomoń, ks. prał. Marian Wolicki, ks. prał. Tomasz Zięba, ks. Krzysztof Zygar.

GALERIA