Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej 2018

W dniach 23-25 marca w Radymnie i okolicznych miejscowościach odbyło się 25. Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Ponad 4200 młodych ludzi zgromadziło się, aby spędzić czas w atmosferze modlitwy, która skupiała się wokół pięciu parafii: Radymno (św. Wawrzyńca), Radymno (Najświętszego Serca Pana Jezusa), Ostrów (MB Królowej Polski), Skołoszów (Miłosierdzia Bożego) i Święte (Narodzenia NMP). Liturgii przewodniczyli: Metropolita Przemyski ks. abp Adam Szal, ks. abp Józef Michalik oraz ks. bp Stanisław Jamrozek.

SMAP rozpoczął się oficjalnie w piątek o godz. 18:30 nabożeństwem pt. „Wieczernik”. Następnego dnia, w sobotę, po Mszy św. celebrowanej w poszczególnych w parafiach o godz. 8:30 odbyły się spotkania w grupach. Po południu młodzież miała możliwość uczestnictwa w różnych wydarzeniach na terenie Radymna (koncerty, spektakle, świadectwa, itp.) O godz. 19:00 kościoły stacyjne ponownie zapełniły się młodymi wiernymi, którzy zgromadzili się na nabożeństwie adoracji krzyża pt. „Oddał Matkę – oddał Ducha”, skoncentrowanym na modlitwie w intencji Ojczyzny. Niedziela Palmowa rozpoczęła się Jutrznią sprawowaną w kościołach parafialnych o godz. 8:00, po której nastąpiła II tura spotkań w grupach. Spotkanie Młodych zwieńczyła uroczysta Msza św. polowa z procesją z palmami, która wyruszyła spod kościoła św. Wawrzyńca na plac pod Urzędem Miasta. Eucharystii przewodniczył ks. abp Adam Szal obok ks. abpa Józefa Michalika, ks. bpa Stanisława Jamrozka oraz licznie zgromadzonego duchowieństwa. W homilii Pasterz Diecezji odniósł się do Orędzia Papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży 2018 r. Msza św. zakończyła się przekazaniem grupie młodzieży znaku misji.

SMAP odbywa się regularnie od 1994 r. Inicjatorem spotkań jest ks. abp Józef Michalik. Do tej pory w grupie miast goszczących młodzież znalazły się: Brzozów, Jarosław, Krosno, Leżajsk, Łańcut, Przemyśl, Przeworsk, Sanok, a w poprzednim roku – Ustrzyki Dolne. Gospodarzem przyszłorocznego Spotkania Młodych będzie Dukla.

GALERIE