Zakończenie roku akademickiego 2017/2018

Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco! (Mk 6,31)

W piątek, 22 czerwca dobiegł końca rok akademicki 2017/18. Dzień wcześniej alumni przeżywali ostatni przed wakacjami dzień skupienia poświęcony tematyce milczenia: jego wartości i roli w życiu kapłana. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem metropolity przemyskiego ks. abp. Adama Szala odbyła się o godz. 8:00 w kaplicy seminaryjnej. Wśród zgromadzonych obecni byli: ks. bp Stanisław Jamrozek, przełożeni i profesorowie Seminarium, księża jubilaci przeżywający w tym roku 50-, 60- i 65-lecie święceń kapłańskich, siostry zakonne oraz pracownicy świeccy. Ksiądz Arcybiskup w nawiązaniu do Ewangelii z dnia bieżącego wygłosił homilię, w której przestrzegł przed gromadzeniem sobie różnego rodzaju dóbr na tym świecie, ponieważ mogą one stać się groźną przeszkodą dla właściwego ustosunkowania się człowieka do własnego życia, które powinno być nade wszystko służbą Bogu.

W roku akademickim 2017/18 po raz ostatni rolę wykładowcy podjęli: ks. Antoni Michno, ks. Marek Pieńkowski, ks. Marek Wilk oraz pan Kazimierz Żurawski. Wspólnota Seminarium żegna ich z dziękczynieniem i życzeniami Bożego błogosławieństwa na czas dalszej posługi i pracy. Przy tej okazji należną pamięć pragniemy również oddać zmarłemu na początku roku akademickiego księdzu profesorowi Marianowi Wolickiemu, który przez ponad czterdzieści lat był wykładowcą przedmiotów o profilu psychologicznym.

Wakacje dla alumnów WSD to czas odpoczynku oraz rozmaitych posług duszpasterskich w rodzinnych parafiach oraz w archidiecezji, m.in. podczas rekolekcji (Ruchu Światło-Życie, Ruchu Apostolstwa Młodzieży, Caritas) czy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Niech ten czas przyniesie zasłużony wypoczynek, sprzyja zacieśnieniu relacji z Bogiem, zaś podjęta praca obfituje w błogosławione owoce.

GALERIA