Zakończenie roku akademickiego 2018/2019

W piątek, 21 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu dobiegł końca kolejny rok formacji. Z tej okazji o godz. 8:00 w kaplicy seminaryjnej odbyła się Eucharystia, której przewodniczył metropolita przemyski ks. abp Adam Szal. Ksiądz Arcybiskup w nawiązaniu do Ewangelii wygłosił homilię, w której zachęcił do właściwego oceniania dóbr leżących w zasięgu każdego człowieka, aby uniknąć popadnięcia w niewolę bogactwa, próżności i pychy.

Koniec roku akademickiego to tradycyjnie czas zmian w diecezji. Między innymi posłanie do swoich pierwszych parafii otrzymali księża neoprezbiterzy. Zmiany nie ominęły również Seminarium. Grono ojców duchownych opuszczają: ks. Tomasz Picur i ks. Stanisław Świder. Ich posługę podejmą ks. Łukasz Haduch i ks. Jakub Kostrząb.

Wakacje dla alumna Seminarium przemyskiego to nie tylko czas wypoczynku, ale przede wszystkim czas dalszego rozeznawania własnego powołania. Miesiące letnie upływają seminarzystom pod znakiem pogłębiania umiejętności i doświadczenia duszpasterskiego na rodzinnych parafiach oraz podczas rozmaitych dzieł organizowanych z ramienia Archidiecezji (wakacyjne rekolekcje dla młodzieży i rodzin, pielgrzymki, itp.).

GALERIA