IX Puchar Polski w piłce halowej seminariów duchownych (17.11.2018)

17 listopada 2018 r. klerycy naszego Seminarium udali się do Warszawy, aby wziąć udział w IX Turnieju o Puchar Metropolity Warszawskiego w piłce halowej seminariów duchownych.

W przeddzień turnieju odbyło się losowanie, w którym 12 drużyn z całej Polski zostało rozlokowanych w trzech grupach. Razem z Przemyślem do jednej grupy trafiły: diecezjalne seminarium warszawskie, seminarium ojców franciszkanów z Wrocławia oraz seminarium księży pallotynów.

Przed każdymi rozgrywkami nasi zawodnicy stawiają sobie „plan minimum”. W tym roku była to walka o półfinał. Jednak po zeszłorocznym 3. miejscu, wszyscy marzyli o medalu, najlepiej złotym. Drużyna – lekko zmodyfikowana pod względem zarówno personalnym jak i taktycznym – musiała zatem zmierzyć się z presją. W składzie znaleźli się: ks. Tomasz Hałas, dk. Damian Matusz, dk. Krzysztof Jasiński, kl. Karol Wałczyk (Stal Łańcut), kl. Rafał Bujdasz (Orzeł Harta), kl. Patryk Perlak (Azalia Wola Zarczycka) i kl. Damian Ołowiańczyk oraz bramkarz kl. Łukasz Zięba (Azalia Wola Zarczycka).

Przemyśl rozpoczął swoje zmagania zwycięstwem 2:1 z drużyną Pallotynów. Następny mecz rozegrany został z Warszawą i zakończył się przegraną 0:2. Sytuacja w grupie zależała już tylko od naszej drużyny, liczyła się jedynie wygrana, osiągnięta pewnie w starciu z Franciszkanami. 3 punkty zapewniły pierwsze miejsce w fazie grupowej.

Kolejne mecze: ćwierćfinał z Siedlcami oraz półfinał z seminarium Redemptoris Mater przemyscy wygraliśmy pewnie, zaznaczając swoją przewagę liczbą strzelonych bramek. Został już tylko finał, w którym zmierzyliśmy się z drużyną z Kielc. Po równej walce przegraliśmy 1:2 po dogrywce. Warto wspomnieć, że drużyna przeciwna straciła w całym turnieju tylko jedną bramkę, której autorem był nasz zawodnik, kl. Karol Wałczyk.

Drużyna z Przemyśla zajęła wysokie, drugie miejsce. Dodatkowym sukcesem było wyróżnienie dwóch naszych zawodników. Kl. Łukasz Zięba został odznaczony nagrodą dla najlepszego bramkarza, zaś dk. Damian Matusz został królem strzelców (7 bramek). Drużyna swój sukces zawdzięcza poświęceniu i wierze we własne możliwości. Z entuzjazmem oczekujemy kolejnych osiągnięć.

Tekst: kl. Rafał Bujdasz

GALERIA
Zdjęcia: Joanna Jureczko-Wilk / Foto Gość