Turniej szachowy

8 stycznia 2015 r. alumni zmierzyli się ze sobą w turnieju królewskiej gry – szachów. Mistrzostwa Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu w szachach szybkich zorganizował ks. dr Konrad Dyrda. W szranki stanęło ośmiu alumnów, którzy są członkami założonego przez ks. Konrada seminaryjnego koła szachowego. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym (10 minut na zawodnika). Zwycięzcą okazał się kl. Arkadiusz Wojnicki (parafia Brzozów), alumn kursu III, który zdobył komplet punktów, wygrywając wszystkie partie. Wicemistrzem został kl. Sebastian Rachwał (parafia Humniska – św. Stanisława BM), również alumn kursu III, który uzyskał 5 pkt. Trzecie miejsce zdobył kl. Damian Lekowski (parafia Strażów – diec. rzeszowska), alumn I roku przemyskiego seminarium z dorobkiem 4 pkt.; tuż za nim jednak uplasował się kl. Łukasz Szelast (parafia Blizne), alumn III roku, który zdobył również 4 pkt. Ponadto w turnieju udział wzięli alumni: Tomasz Piróg (parafia Jarosław – MBKP), Dawid Kowalczyk (parafia Sufczyna), Piotr Długi (parafia Ustjanowa) z III roku oraz Mateusz Jakieła (parafia Iwonicz) z II roku.