XVII Dzień Papieski

A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.” (Rz 5,5)

8 października cała Polska obchodziła XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. W stolicy naszej archidiecezji obchodom tym towarzyszy pielgrzymka młodzieży do Archikatedry w Przemyślu, rozpoczynająca nowy rok pracy formacyjnej. W tym roku spotkanie nabrało dodatkowego wymiaru, którym jest otwarcie duchowej drogi w kierunku Światowych Dni Młodzieży w Panamie (22-27.01.2019).

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 w Auli Instytutu Teologicznego WSD zawiązaniem wspólnoty oraz godziną świadectwa. Przewodniczył im Ks. Bp Stanisław Jamrozek. W związku z trwającym procesem beatyfikacyjnym rodziny Ulmów zamordowanej w 1944 r. przez nazistów za udzielanie schronienia Żydom Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej przygotowała poświęcony im repertuar. O godz. 11:15 miała miejsce procesja z krzyżem Spotkań Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej do Katedry, gdzie o 11:30 odbyła się uroczysta Eucharystia. Przewodniczył jej Ks. Bp Stanisław Jamrozek, który wygłosił również słowo. Mszę świętą zakończył obrzęd przekazania zapalonych świec symbolizujących posłanie do dawania świadectwa wiary w naszym otoczeniu. Krzyż towarzyszący Spotkaniom Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej przeszedł w ręce grupy z Radymna, miasta-organizatora przyszłorocznej edycji wydarzenia.

Jezu, źródło nadziei, który zostałeś posłany, aby ubogim nieść dobrą nowinę, a więźniom głosić wolność, spraw przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II, abyśmy mimo piętrzących się trudności, kroczyli drogą wskazaną przez Twoje Słowo i w ten sposób doszli kiedyś do krainy wiecznej chwały, gdzie Ty królujesz z Ojcem i Duchem Świętym przez wszystkie wieki wieków. Amen.

GALERIA