Narodowe Święto Niepodległości 2017

11 listopada br. przeżywamy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To odpowiednia okazja, aby podziękować Bogu za dar wolności oraz objąć modlitwą tych, którzy z miłości do Ojczyzny złożyli w ofierze swoje życie.

Odpowiedzią na to wezwanie było uczestnictwo mieszkańców Przemyśla oraz całej wspólnoty Seminarium w uroczystej Eucharystii celebrowanej o godz. 10:00 pod przewodnictwem J.E. ks. abpa Adama Szala z udziałem przedstawicieli parlamentu, władz samorządowych i miejskich, wojska, służb mundurowych, pocztów sztandarowych, związku Solidarność, harcerstwa i innych organizacji. O oprawę muzyczną liturgii zatroszczyła się Salezjańska Orkiestra Dęta oraz chór Magnificat. Wraz z ks. Metropolitą Mszę świętą koncelebrował m.in. ks. abp Józef Michalik. W homilii ks. Arcybiskup podkreślił cztery czynniki, które przyczyniły się do do odzyskania niepodległości przez Polskę, wskazując, że wolność została: wywalczona, wypracowana, wycierpiana i wymodlona.

Po Eucharystii uczestnicy celebracji przeszli w uroczystym przemarszu pod pomnik Orląt Przemyskich, gdzie odśpiewany został hymn narodowy i nastąpiła dalsza część obchodów.

GALERIA