III miejsce w Pucharze Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych 2017

Nasza seminaryjna drużyna piłkarska w sobotę (18.11.2017 r.) wzięła udział w rozgrywkach o Puchar Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych 2017 w piłce nożnej halowej, który w tym roku był rozgrywany w Warszawie. Nasi piłkarze mogą pochwalić się bardzo wysokim, trzecim miejscem.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn z całej Polski. W fazie grupowej zmierzyliśmy się z faworytami turnieju, aktualnymi Mistrzami Polski w piłkę nożną na trawie – drużyną z Siedlec (1:2) i drużyną z Wrocławia (2:0). Po ciężkim, przegranym meczu z Siedlcami, który prowadziliśmy przez większą część spotkania (1:0), pewnie pokonaliśmy Wrocław i awansowaliśmy do fazy pucharowej. W ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną WSD Radom (2:1), niestety bezpośrednio po meczu ćwierćfinałowym, bez dłuższej chwili odpoczynku, w półfinale po raz kolejny walczyliśmy z drużyną z Siedlec. Mecz zakończył się wynikiem (0:2), ale na twarzach naszych zawodników widać było wielkie zmęczenie i niedosyt. Po wielkich trudach i zmaganiach pozostało nam walczyć o trzecie miejsce.

Ostatnim naszym rywalem była drużyna z Drohiczyna. Tym razem nasi zawodnicy nie dali sobie wyszarpać medalu i pewnie zwyciężyli (5:1). Mecz finałowy między WMSD Warszawa a WSD Siedlce zakończył się wynikiem 1:0.

To największy sukces sportowy naszej reprezentacji od 2013 roku, kiedy nasi klerycy zostali Wicemistrzami Polski w piłce nożnej.

Skład:
Ks. Tomasz Hałas
Damian Matusz (V kurs)
Krzysztof Jasiński (V kurs)
Karol Leń (IV kurs)
Sebastian Pilszak (II kurs)
Rafał Bujdasz (I kurs)
Damian Ołowiańczyk (I kurs)
Patryk Perlak (I kurs)

Klasyfikacja końcowa:
1. WMSD Warszawa
2. WSD Siedlce
3. WSD Przemyśl

Galerie:
wsd.przemyska.pl – galeria
http://warszawa.gosc.pl/doc/4321933.Pilka-kleryk-gol (zdjęcie nagłówka, fot. T. Gołąb)
http://warszawa.gosc.pl/gal/spis/4323748.Klerycy-na-dopingu
http://warszawa.gosc.pl/gal/spis/4321938.Turniej-Seminariow-Duchownych-i-Zakonnych-w-Pilce-Halowej