Finał I Kongresu Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej

W sobotę, 9 listopada w Przemyślu odbyło się szóste i ostatnie spotkanie I Kongresu Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej, któremu towarzyszyło hasło: „Panie, uświęć nas w prawdzie”. Zorganizował i przeprowadził je ks. dr hab. Stanisław Haręzga, Moderator Dzieła Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej. Inicjatywa ta powstała z myślą o propagowaniu praktyki pogłębionej lektury i rozważania Pisma Świętego w poszczególnych parafiach i grupach katolickich. Wcześniej spotkania Kongresu odbyły się w Polańczyku (21.09), Strachocinie (05.10), Łańcucie (12.10), Jarosławiu (19.10) i Krośnie (26.10).

Adresatami finałowego spotkania byli wierni i duchowni archiprezbiteratu przemyskiego. Wydarzenie zostało zainicjowane na auli Instytutu Teologicznego. Po zawiązaniu wspólnoty odbyły się dwa wykłady: „Zagadnienie prawdy w perspektywie współczesności” – ks. dr Norbert Podhorecki oraz „Prawda a kłamstwo w Biblii” – ks. dr hab. Dariusz Dziadosz. Następnym punktem programu było przedstawienie teatralne w wykonaniu zespołu artystycznego z parafii św. Wawrzyńca w Dynowie pt. „Dyskurs o Dziele Zbawienia”, którego tematem przewodnim była tajemnica krzyża Chrystusa.

O 13:15 spotkanie przeniosło się do Archikatedry, gdzie miała miejsce wspólnotowa modlitwa słowem Bożym oraz Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abpa Adama Szala. Po Eucharystii przedstawiciele grup biblijnych poszczególnych parafii otrzymali specjalne błogosławieństwo Ordynariusza.

GALERIA