ks. prał. dr Bronisław Twardzicki – ostatnie pożegnanie

Z przykrością pragniemy poinformować, że 30 sierpnia, zmarł w wieku 91 lat ks. prał. dr Bronisław Twardzicki, zasłużony wykładowca i teoretyk katechetyki, wieloletni profesor naszego Seminarium oraz pracownik Kurii i Sądu Metropolitalnego w Przemyślu.

We wtorek (1.09) w Archikatedrze odbyły się uroczystości związane z eksportą ciała zmarłego. Nabożeństwo różańcowe o godz. 11:30 poprzedziło Eucharystię sprawowaną przez ks. abpa Adama Szala. Homilię wygłosił Rektor WSD w Przemyślu, ks Konrad Dyrda.

Następnego dnia, 2.09 o godz. 15:00 w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Warzycach (diec. rzeszowska) odbył się pogrzeb księdza profesora. Liturgii przewodniczył Metropolita Przemyski, J.E. ks. abp Adam Szal. Mszę świętą koncelebrowali: ks. bp Stanisław Jamrozek, ks. bp Edward Białogłowski (diec. rzeszowska), ks. Waldemar Janiga, który wygłosił homilię, oraz licznie zgromadzeni kapłani. Doczesne szczątki księdza profesora Bronisława Twardzickiego zostały złożone w krypcie na cmentarzu w Warzycach.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.