Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 2020

29 listopada rozpoczęliśmy uroczystą Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie jest ona związaną z przygotowaniem do obłóczyn braci z kursu III. W tym roku rozważania maryjne wokół hymnu Magificat prowadzi ks. prof. Stanisław Haręzga, były rektor oraz wieloletni wykładowca WSD.

Na czas Nowenny prosimy Was wszystkich o modlitwę w intencji księży przełożonych oraz kleryków, a szczególnie naszych braci, którzy mają przyjąć sutannę.

Panie Jezu Chryste, który oddałeś swe życie dla zbawienia ludzi i stałeś się Wiecznym Kapłanem, prosimy Cię za tych, którzy przygotowują się do przyjęcia szaty duchownej. Racz ich otoczyć łaską swego błogosławieństwa, oddalaj od nich wszelkie pokusy i umacniaj w świętości, aby ochoczo i z oddaniem poznawali Ciebie, i w ten sposób przygotowali się do zaszczytnej służby w Twoim Kościele. Ukaż im sens i wartość powołania, aby sami coraz bardziej Cię kochali i jednoczyli się z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Codzienne transmisje z Nowenny prowadzi Radio FARA
(o godz. 17.30 – nieszpory i o godz. 18.20 – studio)