WSD Przemyśl – Wicemistrzem Polski

W dniach 30.04 – 2.05.2013r. odbyły się finały XII Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych, w których nasze przemyskie seminarium już po raz trzeci zdobyło tytuł WICEMISTRZA  POLSKI.

Droga do tego wielkiego sukcesu była jednak długa:

Turniej rozpoczął się jesienią 2011 roku. W pierwszej rundzie nasza drużyna rozegrała dwumecz z drużyną WŚSD w Katowicach, wygrywając oba spotkania u siebie (3:0) i w Katowicach (0:3).

W drugiej rundzie (wiosna 2012), nasze seminarium zmierzyło się z  z WSD w Krakowie. Mecz w Przemyślu zakończył się wygraną naszej drużyny 0:2, w rewanżu remis 0:0 zapewnił nam awans do kolejnej rundy.

Kolejną drużyną z którą przyszło się nam zmierzyć było WSD w Tarnowie. Pomimo tego że przeciwnik był wymagający udało się nam uzyskać korzystny rezultat 1:0. Z tą minimalną przewagą wyruszyliśmy na rewanż do Tarnowa.  Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu, który zakończył się remisem 1:1 uzyskaliśmy upragniony awans do finału XII Mistrzostw Polski.

Do rywalizacji przystąpiło 4 najlepsze drużyny: WSD Radom (obrońca tytułu), WMSD Opole, WSD Siedlce i WSD Przemyśl. Losowanie, które odbyło się 30.05.2013r. miało na celu wyznaczenie par półfinałowych. Nasza seminaryjna drużyna trafiła na WMSD Opole.

Półfinał przyniósł wiele emocji. Pomimo przewagi to my jako pierwsi musieliśmy wyciągać piłkę z siatki. Nasza drużyna jednak pokazała charakter i już w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie. Wiarę w zwycięstwo przywrócił Damian Kalin po którego strzale mogliśmy cieszyć się z remisu. Kolejne powody do radości dał nam nasz napastnik Jakub Fejkiel, który po dokładnym podaniu ks. Tomasza Picura pięknym wolejem skierował piłkę w samo okienko bramki. Druga połowa kosztowała nas sporo sił, jednak ataki drużyny z Opola skutecznie odpierane przez naszą solidną obronę nie przyniosły zmiany rezultatu. Ostatni gwizdek sędziego wywołał wielką radość, ponieważ to właśnie nasza drużyna uzyskała awans do ścisłego finału rozgrywek.

W finale przyszło nam zmierzyć się z gospodarzem i obrońcą tytułu WSD Radom. Mecz odbył się na pięknym stadionie przy dopingu licznie zgromadzonej młodzieży. W początkowej fazie spotkania akcja toczyła się na połowie przeciwnika. Jednak wraz z upływającym czasem naszej drużynie zaczęło brakować sił, dlatego inicjatywę stopniowo przejęli gracze z Radomia. Przed zakończeniem pierwszej połowy w ostatniej akcji z rzutu rożnego WSD Radom wyszło na prowadzenie, którego nie oddało już do końca meczu. Pomimo zaciętej walki naszej drużynie nie udało się odwrócić losów finału i to WSD Radom cieszył się z upragnionego tytułu Mistrza Polski.

W całym  turnieju wzięło udział 32 drużyny, dlatego tym bardziej tytuł WICEMISTRZA POLSKI napawa dumą i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.