Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom

22 października, sobotę przed liturgicznym wspomnieniem bł. ks. Jana Balickiego, odbyła się pielgrzymka członków Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry Przemyskiej. Wierni przybyli, aby zgodnie z celem Dzieła modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także za kapłanów i osoby konsekrowane.

Spotkanie otworzyło nabożeństwo ku czci bł. Jana Balickiego, które poprowadził ojciec duchowny ks. Łukasz Haduch. O godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię J.E. Ks. Abp Adam Szal.

Po Mszy świętej przeszliśmy do Instytutu Teologicznego, gdzie miał miejsce poczęstunek, a w dalszej kolejności, koncert kleryckiego zespołu SPES; o godz. 12:00 na auli Ks. Rektor Konrad Dyrda skierował do wszystkich kilka słów przywitania. Bracia z kursu IV wystawili sztukę pt. „Święty Andrzej Bobola”, opowiadającą o jego życiu, powołaniu i męczeńskiej śmierci. Na zakończenie ks. dr Maciej Dżugan, moderator DPP podziękował przybyłym pielgrzymom za modlitwę w intencji powołań i zachęcił do szczególnej formy uwielbienia Boga jaką jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy z całego serca wszystkim przybyłym gościom zaangażowanych w Dzieło Pomocy Powołaniom. Wspólnota Seminarium co czwartek podczas Mszy Świętej poleca wszystkich jego członków, modląc się o potrzebne łaski i dary dla żyjących oraz życie wieczne dla zmarłych, .

> GALERIA <