Aby nowo narodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione,
ożywił to, co już martwe; niech światło Jego słowa
prowadzi nas przez życie do wieczności.

~~~

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym
życzy Wspólnota WSD w Przemyślu

 

Bezpośrednim wprowadzeniem do przeżywania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego jest w naszej wspólnocie wieczór 22 grudnia, kiedy to księża biskupi, księża przełożeni i profesorowie, alumni, siostry zakonne, pracownicy świeccy Seminarium oraz zaproszeni goście gromadzą się wspólnie przy wigilijnym stole.

Świętowanie rozpoczęła sztuka bożonarodzeniowa w wykonaniu braci Diakonów. Po niej ks. Arcybiskup Adam Szal pobłogosławił opłatki, które zgodnie z tradycją towarzyszyły składanym życzeniom w seminaryjnej auli. Następnie wszyscy udali się do refektarza, aby tam w blasku świec i choinkowych światełek, przy śpiewie kolęd i wśród zapachu tradycyjnych wigilijnych potraw cieszyć się z Narodzenia Pana. Po zakończonej kolacji, zgodnie z wieloletnią tradycją, alumni odwiedzają przełożonych – wychowawców i ojców duchownych – by złożyć im życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

Następnego dnia rano klerycy udadzą się do domów rodzinnych, by bożonarodzeniową radość przekazać swoim rodzinom i przyjaciołom, księżom pracującym w parafiach i parafianom. Uczestnikami tej radości staną się również wierni z parafii, które odwiedzimy 1 stycznia w ramach „niedzieli seminaryjnej”.

> GALERIA <