WSD Przemyśl brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Seminariów w Piłce Nożnej Halowej

14 stycznia 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownym i Zakonnych w Piłce Nożnej Halowej. W turnieju wzięło udział 20 drużyn z całej Polski.

Zmagania poprzedziła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej Leszka Leszkiewicza. Nasza drużyna w wyniku losowania, została rozstawiona w grupie D, wraz z drużynami seminariów z: Siedlec, Poznania, Księży Chrystusowców (Poznań) oraz Ojców Franciszkanów (Kraków).

Po wyjściu z pierwszego miejsca w grupie (10 pkt), nasza drużyna awansowała do fazy pucharowej gdzie w ćwierćfinale wygrała z WSD Kraków 1-0. Po niezwykle zaciętym meczu półfinałowym z seminarzystami z WSD Warszawa, odnieśliśmy pierwszą przegraną w turnieju. Wynik 2-3 zamknął naszej drużynie możliwość walki w wielkim finale o prestiżowy tytuł Mistrza Polski. W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z dobrze znaną drużyną z grupy – Chrystusowcami z Poznania. Wygraliśmy to spotkanie 2-0, zapewniając sobie brązowy medal Mistrzostw Polski w Piłkę Nożną Halową. W finale turnieju zmierzyły się drużyny WSD Częstochowa oraz WSD Warszawa. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem kleryków z Częstochowy. Tym samym to oni zakończyli tegoroczne zmagania z tytułem Mistrza Polski.

Naszą wspólnotę reprezentowali:

(kurs VI): dk. Karol Mendrala, dk. Wojciech Nogaj,
(kurs V): kl. Łukasz Zięba,
(kurs IV): kl. Tomasz Gierczak,
(kurs III): kl. Marek Winiarski,
(kurs II): kl. Jakub Daraż, kl. Kuba Zając.

Dziękujemy ks. Tomaszowi Hałasowi, który poświęcił swój czas i pełnił funkcję trenera naszego zespołu. Szczere Bóg zapłać.

Cieszymy się bardzo sukcesem naszych braci. Mamy nadzieję, że seminaryjna drużyna piłkarzy w najbliższych latach dostarczy nam jeszcze wielu sportowych emocji i sukcesów.