Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa 2023

W dniach 20 – 21 lutego odbyły się dwa turnieje w ramach Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa. Wydarzenie miało miejsce w Pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornej. W pierwszy dzień rozegrano turniej szachów błyskawicznych (28 uczestników), a dzień później turniej szachów szybkich (31 uczestników).

Podczas mistrzostw przemyskie WSD i Archidiecezję Przemyską reprezentowali ks. Rektor Konrad Dyrda, ks. Andrzej Kuzio (proboszcz parafii Mołodycz), ks. Stanisław Bąk (proboszcz parafii Krówniki), kl. Jakub Daraż (kurs II) i kl. Kuba Zając (kurs II). Spośród naszych reprezentantów najwyższe miejsce w szachach błyskawicznych zajął ks. Stanisław Bąk – 6. miejsce, a w szachach szybkich również ks. Stanisław Bąk – 4. miejsce. Ponadto, dzięki wynikom z obu turniejów, reprezentacja Archidiecezji Przemyskiej zajmuje aktualnie 5. miejsce w rankingu drużyn z całej Polski.

Pierwszy turniej wygrał ks. Jan Kojło – proboszcz prawosławnej Parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach. Natomiast drugiego dnia wygrał ks. Fabian Domagalski. Zwycięzcom gratulujemy, a naszym zawodnikom życzymy powodzenia na kolejnych turniejach.

Klerycy naszego seminarium swoje umiejętności szachowe doskonalą podczas wspólnych spotkań w czwartkowe wieczory. Pod czujnym okiem ks. Rektora rywalizują między sobą w partiach szachowych oraz dyskutują nad różnymi technikami gry.