Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2022

W dniach 22-23 kwietnia odbyło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. W tym roku jego centralne wydarzenia miały miejsce w Jarosławiu. Całość rozpoczęła się wieczorną adoracją krzyża w Kolegiacie pw. Bożego Ciała. Modlitwie przewodniczył ks. abp Adam Szal, a wraz z nim obecni byli m. in. ks. abp senior Józef Michalik, ks. bp Krzysztof Chudzio i kapłani posługujący na terenie miasta.

Następnego dnia, 23 kwietnia, uczestnicy spotkania rozpoczęli dzień od Eucharystii sprawowanej w jarosławskiej Kolegiacie oraz kościele pw. NMP Królowej Polski. Po Mszy Świętej młodzi wzięli udział w spotkaniach małych grup dzielenia, podejmując temat tegorocznego Spotkania Młodych „Posłani w pokoju Chrystusa”. Następnie miały miejsce koncerty ewangelizacyjne, w tym występ naszego kapłańsko-kleryckiego zespołu Spes. Ostatnim punktem programu był wieczór chwały oraz procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta. Po zakończeniu procesji na placu przy Kolegiacie wierni otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wtedy też ogłoszono miejsce następnego spotkania, które za rok odbędzie się w Sanoku.

Jedną z atrakcji sobotniego spotkania młodych był rozstawiony na placu przy Kolegiacie tak zwany namiot powołaniowy prowadzony przez seminaryjną grupę Wieczernik. Jego celem była promocja seminarium oraz dialog z tymi, którzy poszukują życiowej drogi, bądź chcą zaczerpnąć informacji o życiu kapłańskim czy kleryckim. Wszyscy chętni mogli także zabrać ze sobą broszurki o seminarium oraz różnego rodzaju upominki.

> GALERIA <