Klerycy z WSD Przemyśl drużynowymi wicemistrzami Polski

W dniach 19-20 stycznia, w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie miały miejsce XXIV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym.

Przemyskie seminarium reprezentowali ubiegłoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Polski tj. dk. Damian Ołowiańczyk (VI rok), dk. Wojciech Nogaj (VI rok) oraz kl. Tomasz Gierczak (IV rok).W turnieju wzięło udział blisko 40 kleryków z 8 seminariów diecezjalnych i zakonnych.

Pierwszego dnia rozegrano turniej drużynowy, a następnego indywidualny. W turnieju drużynowym nasza drużyna wyszła z grupy z pierwszego miejsca, odnosząc zwycięstwa we wszystkich spotkaniach. W fazie pucharowej wygraliśmy spotkanie z WSD Karmelitów Bosych w Krakowie zapewniając sobie mecz o Mistrzostwo Polski. W wielkim finale niestety przegraliśmy z gospodarzami turnieju – seminarzystami z Częstochowy. Niemniej jednak zdobyliśmy tym samym zaszczytny tytuł wicemistrzów Polski. Brązowe medale wywalczyli bracia z WSD Karmelitów Bosych.

W turnieju indywidualnym nasi zawodnicy w wymagającej i równej rywalizacji rozegrali po kilka meczy. Ostatecznie to dk. Damian zdobył indywidualnie III miejsce, wygrywając mecz z jednym z braci reprezentujących WSD Franciszkanów w Krakowie. Tytuł mistrza Polski zdobył debiutant Sylwester Rzepecki, z WSD Karmelitów Bosych w Krakowie. Galę wręczenia pucharów, medali, nagród i dyplomów poprzedziła Msza święta w seminaryjnej kaplicy Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo.

Jako wspólnota seminaryjna serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom oraz życzymy wielu sportowych sukcesów na dalsze lata!